MARZEC 2018 R.
06/03/2018

Zaplanowane działania- marzec 2018 r.

• Ogródki ziołowe w klasach 0- III( początek marca)- odpowiedzialni wychowawcy klas ( organizator: H. Woźniak).
  • 12.03.2018 r. „ Bezpieczny Internet”( organizator: R. Nowak)

- warsztaty dlaklas IV- VII

- konkurs plastyczny dla oddziału przedszkolnego i klas I- VII

• 15.03.2018 r. „Z higieną na pięć- spotkanie z pielęgniarką szkolną – klasy 0- VII (organizator:  H. Woźniak).

• 20.03.2018 r. „ Światowy Dzień Wody” - konkurs plastyczny dla klas 0- VII( organizator:A Woźniak).

22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. To okazja nie tylko do świętowania ale i do zastanowienia się nad tym ile i do czego zużywamy wodę? Czy wykorzystujemy ją z rozwagą? Jakie ma ona znaczenie dla nas, roślin, zwierząt i całego ekosystemu. Warto abyśmy wszyscy docenili jej wartość i rolę w naszym życiu. Każdy z nas bez względu na dzień może rozpocząć działania zmierzające do jej oszczędzania i zachęcić do tego innych. Z tym tematem wiąże się nasz konkurs. Zaprojektujcie plakat i wymyślcie hasło, które będą promować oszczędzanie wody w domu, szkole, mieście, a może nawet na całym świecie. Z pewnością Wasza wyobraźnia podpowie Wam pomysły na to jak oszczędzać wodę. Na Wasze prace czekamy do 20 marca-  p. A. Woźniak.

Uczestnicy konkursu:

- oddział przedszkolny

- uczniowie klas IV- VII

Zasady konkursu:

- każdy uczestnik może zgłosić jedną pracę;

- technika pracy : plastyczna, płaska,;

- materiały: dowolne: kredki, farby, papier, włóczka ;

- format pracy: od A4 do A3.

• Przeglad plastyczny PROJEKT HAFTU LUDOWEGO". Adresowany do wszystkich uczniów naszej szkoły. W pracy należy przedstawić projekt haftu ludowego, który może ozdobić wybraną część stroju ludowego( bluzeczkę damską, koszulkę męską, gorset, fartuszek). Prace należy składać do dnia 20.03.2018 r. u koordynatora : J. Kuczaj
  •
  • 23.03.2018 r. „Festiwal piosenki o zdrowiu – każda klasa prezentuje  piosenkę związaną ze zdrowiem- odpowiedzialni wychowawcy klas ( organizator: H. Woźniak).
  •
  • 26.03.2018 r. Wielkanocny konkurs na pisankę i kartkę świateczną( organizator: A. Woźniak, B. Pacholarz).Prace nalezy składać do 23.03.2018 r.

• 27.03.2018 r. Szkolny konkurs recytatorski pt. „ WIERSZE PISANE USMIECHEM” ( organizator: R. Frączek- Mamak) .

-Tematyka: poezja dziecięca

- Kryteria oceny: odpowiedni dobór repertuaru, interpretacja tekstu, wrażenie artystyczne.

• Warsztaty" TRADYCYJNE KWIATY BIBUŁKOWE"

Mogą w  nich uczestniczyć wszyscy uczniowie naszej szkoły, dzieci z klas 0- II z opiekunami. Termin warsztatów i zgłoszeń zostanie podany po ustaleniu z z prowadzącymi. Uczniowie przynoszą własne materiały ( bibuła, krepina, klaj, drucik).