Gratulacje dla chłopców z Grupy Kolędniczej „Z szopką”
21/02/2022
Uczniowie naszej szkoły chętnie biorą udział w różnych przeglądach i konkursach. Tym razem grupa chłopców spróbowała swoich sił w jako grupa kolędnicza prezentująca tradycyjną formę kolędowania. Nie było to bardzo proste, ponieważ w programie znalazły się stare pastorałki, a chłopcy musieli nauczyć się śpiewać gwarą. Należało także przygotować odpowiednie stroje.

12 stycznia 2022 odbył się 26. Przegląd Grup Kolędniczych z terenu Gminy Limanowa. Na konkurs zostało wysłane nagranie z programem kolędniczym, ponieważ przegląd odbywał się on- line. Nasi reprezentanci zostali docenieni przez Komisję Artystyczną i w swojej kategorii zdobyli I miejsce oraz rekomendację na udział w konkursie wyższego szczebla. Tym sposobem chłopcy mieli możliwość wzięcia udziału w 25.Ogólnopolskich Spotkaniach Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych. W dniach 29-30 stycznia w Podegrodziu odbyły się przesłuchania  27 grup kolędniczych. Z wielką radością przyjęliśmy informację, że Grupa Kolędnicza „ Z szopką” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Męcinie zdobyła II miejsce.

To jeszcze nie wszystkie osiągnięcia. Pierwszego lutego p. Jadwiga Kuczaj odebrała także dla chłopców nagrodę za I miejsce w Regionalnym Przeglądzie Działań Artystycznych „Z gwiazdą i turoniem” organizowanym przez Pałac Młodzieży w Nowym Sączu. GRATULUJEMY!